Рак соска — онкологічне захворювання, яке розвивається переважно у жінок після 50 років, але зустрічається й у чоловіків. Патологію діагностують у 1-5% пацієнтів зі злоякісними пухлинами грудей, але повільний розвиток та відсутність ранніх симптомів ускладнює своєчасний початок лікування. Щоб прогноз був більш сприятливим, важливо своєчасно звернутись до лікаря, щоб попередити прогресування та появу значних ускладнень. Саме тому кожна жінка повинна виконувати самообстеження щомісяця та регулярно проходити профілактичні огляди у фахівців (гінеколога та мамолога).
Причини виникнення хвороби Педжета
Причиною розвитку раку соска можуть буть первинні зміни в клітинах, які перероджуються та стають злоякісними, або міграція атипових елементів по протоках молочної залози. Факторами, що сприяють розвитку пухлини, можуть бути:
- травми соска;
- злоякісні пухлини молочних залоз та шийки матки;
- тривалі гормональні порушення;
- тривалий прийом оральних контрацептивів;
- доброякісні та злоякісні пухлини грудних залоз;
- результат дії канцерогенів;
- склеродермія.
Важливим фактором також є обтяжена спадковість у пацієнтів, найближчі родичі яких мали рак грудей. У такому випадку ризик розвитку онкопатології значно збільшується, тому підвищується важливість щорічних скринінгів, щоб виключити чи підтвердити захворювання на ранній стадії, коли лікування дає максимальний результат. Отримати консультацію кваліфікованого лікаря-онколога можна в клініці Таргет https://www.clinic-target.com/uk/, де допомога надається пацієнтам зі злоякісними пухлинами різних типів та локалізації. Проконсультуватися можна очно або в онлайн-режимі.
Симптоми та стадії раку соска
Першими ознаками онкозахворювання є незначні зовнішні зміни в зоні ореолу та соска, до яких поступово додаються наступні симптоми:
- свербіння та підвищена чутливість;
- зміна кольору;
- зморщена шкіра (лимонна кірка);
- поява лусочок;
- утворення ерозій;
- гнійні або кров’янисті виділення з соска;
- інтенсивний біль;
- втягування соска.
При поширенні новоутворення уражаються лімфовузли, з’являються набряки та сильний біль. У чоловіків прогноз дещо гірший, оскільки пухлина швидше проростає в навколишні тканини. Лікування раку соска в усіх випадках повинно бути комплексним, а пройти його можна в клініці Таргет https://www.clinic-target.com/uk/cancer/rak-soska/ з індивідуальним підбором методики для кожного пацієнта. За посиланням також можна ознайомитися з прогнозом та сучасними способами подолання хвороби.
Рак соска протікає в кілька стадій:
- 1 стадія — злоякісні клітини локалізуються лише в зоні соска, клінічні ознаки зазвичай відсутні;
- 2 стадія — новоутворення досягає розміру 2 см і більше в діаметрі, змінюється колір соска, з’являється лущення;
- 3 стадія — уражена ділянка набуває розміру більше 5 см, значно збільшуються регіонарні лімфовузли;
- 4 стадія — пухлина досягає значних розмірів та дає метастази, які виявляють у віддалених органах і лімфовузлах.
В міру розвитку захворювання з’являються та посилюються симптоми загальної інтоксикації – схуднення, слабкість, постійна втома, нудота. Своєчасне звернення до фахівців підвищує шанс зупинити подальше поширення раку та досягти одужання або стійкої ремісії.
Лікування та прогноз
За умови виявлення пухлини, яка займає тільки зону соска, можливе проведення резекції області ураження з подальшою променевою та медикаментозною терапією. Прогнози в такому разі сприятливі, можливе повне одужання або тривала ремісія. На жаль, рак соска має тенденцію до швидкого розвитку, пухлина може бути агресивною та поширюватися на сусідні ділянки, а також давати метастази. Протокол лікування в таких випадках включає хірургічну операцію та застосування хіміотерапії.
Кількість курсів та їх тривалість визначається в кожному випадку окремо за участю кількох фахівців та із застосуванням новітніх препаратів для лікування онкології. Навіть в неоперабельних випадках можна досягти покращення стану та запобігти подальшому поширенню ракової пухлини. Ефективне знеболення та пом’якшення побічних ефектів дії лікарської терапії також дає перевагу покращити якість життя пацієнта та продовжити його.