Чи можна з дитиною до сауни?

22.10.2022
41

Дорослі часто запитують, а чи варто брати в сауну маленьку дитину, чи не буде їй там погано? Експерти у галузі саун та бань з інтернет-магазину saunashop дали декілька порад щодо відвідування малюком такого корисного для здоров’я всієї родини закладу.

Формування інтересів, фізичної підготовки, немовля отримує ще в утробі матері, воно звикає до того, що любить сама мама, чим вона захоплюється, який спосіб життя веде.

І якщо мама дитини, будучи вагітною, відвідувала неодноразово лазневі процедури, то малюк знайомий вже з перепадами температур, обливанням холодною водою, і тепер будучи немовлям ці враження для нього будуть лише яскравішими. Залишиться справа за малим, поступово проходити процес адаптації, потроху приймати повітряні ванни, обливати водою, для початку воду можна брати кімнатної температури, на загальному тлі контраст температур буде для малюка відчутним.

Важливо стежити щоб у немовля не набухало тім’ячко, шкіра була не червона, малюк не бліднув і не плакав.

Після процедур відпочиньте з малюком, поплавайте в басейні, загорніться в рушник і просто посидіть за кухлем чаю.

Якщо дитина не знайома з лазнею і вже виросла, почала ходити: у цьому випадку дайте їй самостійності, не тягніть із собою в парильню силою. Краще, зайшовши в парилку, покличте його з собою, візьміть із собою його улюблені іграшки, нехай він сам зайде, озирнеться. Для дітей завжди цікаво щось нове.

Важливо стежити, щоб дитина була акуратною, не торкалася гарячих предметів, не впала. Нехай поступово звикає, можливо, йому почне подобається, і він повторюватиме за своїми батьками.

Пам’ятайте: все індивідуально, і перед походом у лазню з дитиною краще проконсультуватися зі своїм лікарем, спитати, чи немає у вашого малюка протипоказань для відвідування сауни.

Баня дійсно корисна при регулярних відвідуваннях особливо для тих діток, хто часто хворіє, оскільки після відвідування парилки краще відходить мокрота (ефект інгаляції, особливо при використанні ефірних олій), покращується імунітет, тренується серцево-судинна система, заспокоюються нерви, з’являються почуття приємну втому, міцний сон.

Але пам’ятайте, протипоказано відвідування лазні:

  • при гнійних та запальних захворюваннях (гайморит, отит тощо)
  • при інфекційних захворюваннях
  • при температурі тіла вище за норму
  • при судомних нападах та епілепсії
  • при онкологічних захворюваннях
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Загрузка...