Що потрібно знати про ібупрофен

04.01.2024
18

Ібупрофен — це нестероїдний протизапальний засіб (НПЗЗ), який застосовують для зменшення болю, запалення та підвищення температури при різних захворюваннях. Перед використанням, будь ласка, прочитайте статтю про  те  як діє ібупрофен на організм.

Що потрібно знати про ібупрофен

  • Перш за все, ібупрофен блокує активність ферменту циклооксигенази (COX), який бере участь у процесі утворення простагландинів — речовин, відповідальних за запалення, біль і підвищення температури. Блокування цього ферменту призводить до зменшення синтезу простагландинів, що своєю чергою зменшує запалення і пов’язаний з ним біль. Крім цього, ібупрофен чинить аналгетичну дію, підвищуючи поріг чутливості до болю. Це дає змогу знизити відчуття болю і полегшити стан пацієнта.Ібупрофен також має жарознижувальний ефект, блокуючи вироблення простагландинів, які сприяють підвищенню температури під час запалення.
  • Під час прийому ібупрофену можливий розвиток деяких побічних ефектів. Наприклад, активні речовини йому притаманні властивість підвищувати ризик розвитку виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, тож їхнє застосування може спричинити загострення виразкової хвороби або кровотечу з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Також застосування може бути пов’язане з підвищенням ризику розвитку серцево-судинних ускладнень та порушенням функції нирок. Тривале використання ібупрофену може призвести до розвитку судинних захворювань, порушенням роботи нирок, ослаблення функції кровотворних органів. Таким чином, перед застосуванням ібупрофену необхідна консультація з лікарем, особливо для пацієнтів, які страждають на захворювання шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, нирок, печінки, а також для вагітних жінок та осіб, старших за 65 років.
  • Ібупрофен може взаємодіяти з багатьма іншими лікарськими препаратами, тому перед його застосуванням необхідна консультація з лікарем, особливо якщо пацієнт приймає інші ліки.Діти також можуть приймати інбупрофен, зазвичай його називають нурофен.

Отже, ібупрофен чинить свій вплив на організм через зменшення синтезу простагландинів, що призводить до зниження запалення, болю та підвищення температури. Однак при його застосуванні необхідно дотримуватися обережності та консультуватися з лікарем, особливо за наявності певних захворювань та прийому інших лікарських засобів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Загрузка...